שיניים תותבות קבועות

השיניים החסרות שלכם פוגעות לכם בביטחון העצמי ומפריעות לכם בעת אינטראקציות חברתיות? מחפשים פיתרון? שמעתם מחברים על שיקום קבוע במסגרתו מושתלות שיניים תותבות, ואתם רוצים לדעת על כך קצת יותר? קבלו את כל המידע שאתם זקוקים לו כדי להחליט אם זהו הפתרון הנכון לכם.

 

שיניים תותבות קבועות - מה המשמעות?

שיניים תותבות קבועות הן מעין מתקן מלאכותי של שיניים, שנועד להחליף את כל השיניים או חלק מהן, והמודבק באופן קבוע, כמו מעין גשר על שתי שיניים קיימות שהן בריאות או על גבי שתלים. היתרון המרכזי של התותבות הקבועות הוא ברור, והוא החזרת המצב לקדמותו או תיקון הבעייה באופן המאפשר גם ליהנות מאסתטיקה של הפה, מחיוך שלא צריך להתבייש בו ומיכולת ללעוס מזון ולדבר ללא בעייה.

שיניים תותבות קבועות

 

יתרונות נוספים של שיניים תותבות קבועות הם היציבות שלהן, שנשמרת לאורך זמן, בניגוד לשיניים תותבות נשלפות, שעלולות עם השנים להתחיל לזוז בתוך הפה, הטיפול המהיר, שלעתים יכול להתבצע גם ביום אחד בלבד ואינו מצריך ניתוח פולשני שזמן ההתאוששות אחריו הוא ארוך, והתרומה של שיניים כאלה לבריאות הפה.

בניגוד לשיניים תותבות נשלפות, שאחת מההשלכות שלהן קשורה להפחתה של הפרשות הרוק בפה, המובילות, בטווח הרחוק, לפגיעה בבלוטות הטעם ובחניכיים, השיניים התותבות הקבועות מונעות תהליך של ספיגת עצם.

 

מה החסרון בתותבות קבועות?

החסרון המרכזי של התותבות הקבועות הוא לכאורה המחיר שלהן, שהוא גבוה יחסית בהשוואה לפתרונות שיקום הפה האחרים כולל שיניים תותבות נשלפות, אך מעניק פתרון ראוי וארוך טווח.


תותבות קבועות